Dům

Jak by měl vypadat váš vysněný dům

Také sníte o vlastním bydlení a nemáte ještě ucelenou představu o tom, jak by takový dům měl vypadat? Současné technologie umožňují celou řadu nápaditých řešení a výběr domů na trhu je obrovský, a tak se vám pokusíme navrhnout některá dílčí opatření, která by se vám při výběru novostavby mohla hodit.

dům na klíč

Zděná stavba – stavby z klasického pevného zdiva mají v porovnání s dřevostavbami celou řadu výhod. Především z hlediska požáru a bezpečnostními opatřeními, které s tím souvisí. Do zděné stavby snáze umístíte krb a komín, snáze provedete montáž elektroinstalace, a nebude zapotřebí provádět tolik bezpečnostních zásahů, jako u dřevěných konstrukcí. Zděné stavby také působí lépe na psychiku, vnímáme je jako skutečný dům, nikoli dřevěnou krabici.

moderní kuchyně

Přízemní bungalov – většina novostaveb je realizována na poměrně omezených prostorách stavebních pozemků, nebývá zvykem, že by si každý mohl dovolit zahradu, která konkuruje zámeckému parku v Hluboké nad Vltavou. Na menších pozemcích tím pádem lépe vyniknou a působí nižší – přízemní domy, v ideálním případě typu bungalovu. Vytváří v souladu s upravenou okrasnou, ale i užitkovou zahradou ucelený harmonický koncept.

Valbová střecha – když přízemní dům na klíč, tak valbová střecha. Již na první pohled zdáli vypadá luxusně a z estetického hlediska jí nelze nic vytknout, ať už je krytina zhotovena z kanadského šindelu či betonových nebo pálených tašek, a v jakékoli jejich barvě.

Zastřešená terasa – kromě prostorných francouzských dveří byste neměli zapomenout ani na krytou terasu se zahradním nábytkem. Toto řešení nahradí externí pergoly či altány a poskytne prostor pro posezení i dětem na hraní. Jestliže terasu umístíte do prostředí se zajímavým výhledem, bude výrazně pozitivně působit na psychiku. Na terase se pak za příznivého počasí dobře plánují různé akce a také se zde upevňuje přátelství a dobré mezilidské vztahy.