Firmy

Topení topí nějak slabě


Také se vám zdá, že vaše topení topí velmi slabě, a přesto pracuje topná soustava na plný výkon? Nemusí to být vůbec žádná iluze, skutečně můžete mít pravdu a potýkat se s problémem, o němž mnozí z vás možná vůbec nemají ani tušení – zanesené topení kaly. Kde by se v topení vzal kal, není to zas nějaký reklamní trik, jak z vás vylákat další peníze? Ne, opravdu toto není žádný trik, ale holý fakt. V topné soustavě se kaly objevují často, a to zejména tam, kde je topení v provozu delší čas bez prohlídek a revizí.

regulátor topení

Koroze – koroze je prevít a nezná slitování. Může se projevit i ve vašem případě, a třeba v místech, kde to nejméně očekáváte.

Nejen koroze – na vnitřní stěny topení působí i některé významné faktory, kam patří i bakteriální usazeniny. Bakterie si tu pochutnávají na drobných úlomcích koroze a také na různých nečistotách, které se uvnitř radiátorů nebo v potrubí nachází. Bakterie jsou tu nebezpečné z několika důvodů, a sice kvůli možné infekci, a také kvůli výraznému snížení průtoku vody v systému. Pokud se potrubí a radiátory zanesou bakteriálním kalem, je někdy obtížné kal dostat ze soustavy, a právě proto se volají instalatéři.

radiátor ústředního topení

Instalatér vás navštíví v rámci havarijního servisu velmi rychle, obvykle již do hodiny, a vy se poté můžete věnovat tomu podstatnému, co vás zajímá, například plánováním návštěvy s přáteli, atraktivního výletu do přírody, nákupu spotřebičů a bytových doplňků atd.

Čištění topné soustavy probíhá tak, že se využije moderních technologií, kam patří i čisticí kompresor Ropuls Roclean. Jde o systém důkladného průplachu, který tlakem vody rozežene kalové usazeniny, a upozorní vás i na nějaké nedostatky. Těch tu může být celá řada, například poškozená a prasklá radiátorová tělesa, zanesené potrubí, zeslabení stěn trubek, velmi silné nánosy usazenin v topení, toxické látky z topné soustavy, například nemrznoucí směsi, pronikající skrze prasklinu jinam atd. Čištění topení je sice procedurálně náročné, ale přispěje vám k vaší důkladné vnitřní pohodě.