Nakupování

Sestavte si jídelníček pro budování svalů

Budování svalů vyžaduje práci nejenom v posilovně, ale také v kuchyni. Proto, abyste efektivně nabírali svaly, potřebujete kombinaci silového tréninku, kardio tréninku a k tomu samozřejmě zdravou stravu zaměřenou na potraviny, které vám dopomohou k nabrání svalstva. Pokud chcete nabírání svalů podpořit během cvičení, pomůže vám k tomu Ibutamoren US-supplements. Na jaké potraviny byste se měli zaměřit, pokud chcete nabírat svalovou hmotu?

Maso

Živočišné produkty jsou pro nás obecně skvělým zdrojem bílkovin. Z masa je to zejména libové, které má nízký obsah tuku, a naopak vysoký obsah bílkovin. Skvělé je kuřecí nebo krůtí maso. Obsahují mimo jiné i spoustu aminokyselin, které podporují regeneraci svalstva.

kuřecí maso

Vejce

Vejce jsou pro nás skvělým zdrojem bílkovin a obsahují také aminokyseliny a spoustu vitamínů. Kdysi převládal mýtus, že častá konzumace vajec zvyšuje obsah cholesterolu v naší krvi, ale pokud nezkonzumujete 12 vajec denně, můžete si je bez obav dopřávat.

Mléčné výrobky

Mléko, sýry, jogurty. Všechno tohle má vysoký obsah bílkovin a také spoustu vitamínů. Je to to pravé pro budování vašeho svalstva. Vybírejte si ale spíše varianty s nižším obsahem tuku. Mléko polotučné, jogurty ideálně řecké s 0 % tuku a sýry do 30 % obsahu tuku v sušině.

jogurt

Ryby

Kromě libového masa je skvělé i rybí maso. Většina ryb má poměrně nízký obsah tuku, například treska. Jiné mají obsah tuku vyšší, například losos, ale jedná se o zdravé tuky, které naše tělo potřebuje. V rybách navíc najdeme vysoký obsah omega-3 mastných kyselin.

Protein

Pokud potřebujete dodat do svého těla co nejvíce bílkovin, aby vaše svaly mohly růst, můžete zařadit i syrovátkový protein. Jedná se o práškový výrobek, který rozmícháte v mléce či vodě a poté ho vypijete. Prodává se v několika desítkách příchutích, takže si vybere každý. Můžete ho přidávat také do dezertů, jogurtů, ovesné kaše a do spousty dalších věcí.