Finance

Peněz není nikdy dost

Kdybyste mi měli vyjmenovat to, co potřebujete ke svému životu, možná byste uvedli ledacos. Ale každopádně se dá předpokládat, že by tu na jednom z prvních míst zazněly peníze. A pokud by nezazněly, pak zřejmě jenom proto, že je považujete za takovou samozřejmost, že se o nich snad ani netřeba zmiňovat.

A je to pochopitelné. Peníze jsou něco, co potřebujeme všichni. A to z toho jednoduchého důvodu, že ať už potřebujeme cokoliv, pořídíme si to obvykle jenom tak, že si to koupíme. A koupit si to můžeme samozřejmě jedině za peníze. Bez těch by se to určitě neobešlo.

staré peníze

Takže peníze jsou pro nás lidi vlastně nezbytnost. Neobejdeme se bez nich. Jenže je v mnoha případech naším osudem nemít jich dostatek. Zkrátka a dobře je mnoho situací, kdy naše nezbytné výdaje přesahují naše příjmy a my se tak ocitáme v nepříjemné situaci, v níž už si nemůžeme dovolit všechno, o co bychom měli zájem.

Až v takové chvíli plně doceníme, čím pro nás peníze jsou. A začíná často i horečné hledání způsobu, jak si je zase zajistit. A když nad tím tak uvažujeme, často nás napadne už jedině možnost vzít si půjčku. Jedině touto cestou bychom se totiž často měli jak dostat k penězům, jež nám v dané chvíli scházejí a k nimž se nedostaneme dostatečně rychle jiným způsobem.

cizí peníze

A jak si počínat, abychom půjčku pokud možno dostali a mohli tak uspokojit své potřeby? Mnohdy musíme hlavně zvážit své přednosti a nedostatky. Protože nemáme-li dostatečně vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, u mnoha půjček vůbec neuspějeme. Což platí hlavně pro ty bankovní. Ale to neznamená, že by problémoví zájemci měli ztrácet víru. I pro ty tu něco je. A to nebankovní hypotéky, které se na rozdíl od většiny jiných půjček neposkytují jen dokonalým žadatelům, ale e vlastně komukoliv, kdo může nabídnout záruku splácení v podobě zastavené nemovitosti. Kdo nabídne aspoň to, má své jisté a nemusí žít v nedostatku.