Finance

Málo peněz znamená hodně problémů


Do situace, kdy peníze nestačí, se může člověk dostat kdykoliv, a to i docela snadno. Stačí, když si někdo vydělává míň, než kolik utrácí, a peníze ubývají a ubývají, až nakonec předčasně dojdou. A jakmile tyto scházejí, je zle. Pak už může člověk chtít utrácet sebevíc, ale už nemůže, protože nemá co.

Dostat se do finančních potíží tedy není těžké. Zejména když přihlédneme k tomu, kolik si našinci mnohdy vydělávají a kolik u nás stojí živobytí. To kolikrát někdo nestačí ještě ani zaplatit nájem a jídlo, a už jsou jeho veškeré peníze fuč. A pak už by si tedy neměl někdo takový dopřát nic navíc. Což ale pochopitelně nejde, protože nejen chlebem živ je člověk.

polské mince

Jenže jak mít něco, na co už zkrátka vlastní peníze nestačí? Jak zaplatit za něco, na co už si člověk jednoduše nevydělal? Vždyť to snad ani nejde.

Pravda, kdyby se člověk spolehnul jen na své příjmy, nešlo by to. Ale nikdo z nás nebývá naštěstí vždy odkázaný jen na to, co si vydělá. Někdy je možnost mít i nějaké peníze navíc. A jak vám už jistě došlo, mluvím o půjčkách. Když lidé peníze potřebují, ale zrovna je postrádají, mohou získat půjčky a tím pádem i peníze, jimiž by se financovalo vše, na co už momentálně vlastní peníze nezbývají.

dánské mince

Ale člověk má takové peníze navrch až tehdy, když půjčku dostane. A protože nejsou všechny půjčky jako hypotéka na pozemek, nejednou se stane, že se někdo o půjčku sice uchází, ale nedostane ji. A to z docela banálního důvodu, jímž je skutečnost, že poskytovatelé půjček vyžadují záruky, jimž někteří žadatelé nedokážou vyhovět. Někde se třeba žádá, aby měl člověk vysoký příjem a čisté registry dlužníků. A je jasné, že půjčka takového typu je pro lidi, kteří nemají zmíněné kvality, nedosažitelná. Ale to není případ právě nebankovních hypoték, u kterých se vyžaduje hlavně nemovitá záruka. A kdo tedy nemovitost má, tomu přinejmenším tady půjčí. Aby mohl normálně žít.