Dům

Malé a skromné


Každý by totiž nejraději hned po odletu z hnízda chtěl rodinnou vilu s dvaceti pokoji a třemi garážemi. No, dobrá, tak dva bazénky tam tedy mohou být také no. Jenže tohle přání potřebuje ke svému naplnění čas a velikánskou hromadu peněz. Ano, hodně podobnou té, jako je na obrázku níže. Pokud byste ovšem takovou měli, tak nemusíte nic řešit. My se však půjdeme podívat mezi normální a běžné lidi, kteří něco takového nemají a nepočítají s tím, že by vyhráli v nějaké loterii. Takoví lidé nemohou přemýšlet nad vilami a rodinnými domky o dvaceti pokojích, ale musejí mít své sny trošku přízemnější.

spousta peněz

Takže se zaměřují a my s nimi na bydlení snadněji dosažitelné, a taky poněkud lacinější než drahé domy. Takové bydlení opravdu existuje a říká se mu tiny house, což se dá vyložit jako malý dům. Nebo spíše domeček. A tento trend, který je nyní na západě v rozmachu se začíná nekompromisně prosazovat i u nás. Také proto, že krom cenové dosažitelnosti nepotřebuje žádné stavební a ani žádné jiné povolení. Není tu tedy žádné běhání po úřadech. Což je už hned první obrovské plus. Má to ještě spoustu a spoustu dalších, ale o nich se již dočtete na webových stránkách firmy, která toto bydlení vyrábí a která vám je také představí. A vy budete mít možnost bydlet skutečně ekologicky a klidně třeba uprostřed přírody. Ne v takovém paneláku jako je na fotografii níže.

nehezký panelák

Nuže, půjdeme se podívat na to, co se anglicky nazývá off grid tiny house, tedy malý domek mimo sítě. Mimo sítě je myšleno, že se nemusíte napojovat ani na elektriku ani na vodu, protože celé toto bydlení je plně soběstačné a pracuje s uzavřeným okruhem. Klikněte tedy na odkaz v posledním odstavci tohoto článku a toto kliknutí vás přenese na citovaný web. Zde se můžete podívat, jak takový malý dům vypadá, ale také se zde můžete objednat k jeho prohlídce. Tak do toho.