Nakupování

Jsou protiproudy v bazénu vhodné?

Stále více lidem přestává po návštěvě nejrůznějších aqvaparků stačit klasický bazén, který mají na zahradě. Často jej chtějí vylepšit nějakou atrakcí, která by jim umožnila lepší zážitek z koupání. Možností je zde samozřejmě mnoho, a jednou z těch nejoblíbenějších jsou bezesporu protiproudy chlorito.cz.

Zjednodušeně řečeno, jedná se o proud vody, tryskající v bazénu jedním směrem. Má simulovat například říční tok, a vaším úkolem je plavat proti němu. To je samozřejmě náročnější, než plavání v klidné, stojaté vodě, a pomáhá to ke zlepšení vaší kondice. Je však jasné, že se nehodí ani zdaleka do všech bazénů.

bazén čistou vodou

V první řadě je potřeba, aby tento měl dostatečné rozměry. Musíme totiž počítat s tím, že nás onen proud bude, alespoň ze začátku, zanášet zpět, a my tedy musíme mít okolo sebe dostatek prostoru ve všech směrech. Hodí se tedy jen do větších bazénů.

Dále je nutné uvážit, že ono čerpadlo, které nabírá vodu a pouští ji zpět, pracuje na elektřinu. Pokud tedy bude konstantně zapnuté, zvýší se nám účet, což nemusí být zrovna příjemné, zvláště při dnešních cenách. Jistě, lze namítnout, že jej lze spojit s filtračním zařízením, avšak to obvykle není možné, neboť to vyžaduje přeci jen slabší proud.

dítě plavající v protiproudu

Samozřejmě musíme vzít také v úvahu své plavecké schopnosti, stejně jako těch, kdo se budou v onom bazénu koupat. Jak již bylo řečeno, plavání proti proudu je mnohem náročnější, než ve stojaté vodě, a to může být nebezpečné zvláště pro nezkušené plavce. Pozor bychom měli dávat, zvláště pokud máme malé děti.

Také je pravdou, že pořizovací cena není zrovna nejmenší. I to je potřeba vzít v úvahu, stejně jako náročnost instalace. Ta samozřejmě závisí na typu bazénu, avšak v naprosté většině případů není zrovna jednoduchá, a mnohdy je nutná pomoc odborníka.

I přes všechna tato negativa je však nutné říci, že pokud je vše dobře uděláno, jedná se o zábavu, která navíc zlepší i vaše zdraví. A víc si asi nemůžeme přát.