Firmy

Jak vyčistit koberec vám poradí i videa na YouTube


Máte doma koberec a těšíte se z jeho měkkosti a hebkosti? Užíváte jej také mimo běžnou chůzi i pro účely pracovní a herní? Máme tím na mysli například práci na notebooku, který si položíte na koberec a ležíte či sedíte v jeho blízkosti, anebo tu hrajete s dětmi karty, skládáte puzzle anebo provozujete některé tvůrčí činnosti. Pokud vám koberec začal zapáchat například tím, že po něm často chodíte naboso a otíráte do něj z chodidel svůj pot, anebo vám na něj tu a tam ukápl kečup, rozlila se káva, upadl na zem chléb s pomazánkou a došlo k dalším podobným haváriím, mohou se vám hodit některé „babské“ rady, jak koberec efektivně vyčistit.

videa na YouTube

A kde je najít? Zkuste si „naladit“ kanál YouTube a zapátrat přímo tam. Uvidíte, že tu objevíte celou řadu nápadů. Například kombinace octa s docela obyčejnou prací sodou dokáže zbavit zápachu z exkrementů a z bosých chodidel, soda účinně likviduje i mastnotu, která na koberci zůstala po zbytcích jídel a nalezli byste tu mnoho dalších zajímavostí. Jednou z nich je i možnost čistit koberce ručně kartáčem s vhodným čističem na koberce, a poté ihned špínu odsát výkonným průmyslovým vodním vysavačem. Ten se dá http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2324371-stredocesky-kraj-da-10-milionu-na-oslavy-harley-davidson-nekteri-starostove-jsou pořídit za necelé dva tisíce korun a lze jej využívat i pro běžné vysávání.

čištění koberců

Videa si pro jistotu stáhněte

Některé rady mohou být skutečně cenné, ale problém je v tom, že žádné video na YouTube tam nemusí být věčně. Jeho majitel se zkrátka rozhodne video odstranit a nikdo mu v tom nezabrání. Právě z toho důvodu je vhodné video si včas stáhnout například zdarma YouTube downloaderem mp4.

Video si uložíte na počítač nebo na externí disk a pro jistotu je vhodné jej mít i duplikovaně na některém internetovém úložišti pod vaším účtem. Můžete si jej pak přehrávat i v offline režimu a představit jej vašim blízkým, kterým by také mohlo účinně pomáhat.