Kultura

Ideální nábytek, který potěší nejen majitele menší bytů


Ne každý touží po velkém obydlí. Existují i lidé, kteří neví, co s velkým prostorem dělat. Takoví obvykle živí v garsonkách či v malých bytech. Řeč je však stále pouze o jednotlivcích, respektive pár. Ty se dokáží spokojit i s menšími prostory. Rodiny s dětmi ovšem nikoliv. Hlavně ratolesti potřebují mít dost místa na hraní, případně na realizaci domácích úkolů. Když je však doma málo místa, začnou děti obvykle zlobit a obvykle se zhorší i jejich školní prospěch. Tomu se dá předejít zvětšením obytných prostor. K tomu nepotřebuje být člověk kouzelník, často stačí vyházet pár přebytečných věcí, případně nakoupit nový nábytek.

Prázdná šatna

Generální úklid, během kterého se zbavíme všeho, co doma jakkoliv překáží a není užitečné, může hodně pomoci, ale ne vždy takováto akce postačí. Proto je dobré zaměřit se i na nábytek. Alespoň část toho stávajícího je rozumné vyměnit za vestavěné skříně, které jsou v mnoha ohledech daleko efektivnější.

Jsou efektivní

Nábytek nepoužíváme ani tak pro ozdobu jako pro ukládání různých věcí, od šatstva přes hračky až po nádobí. Zcela se ho tedy zbavit nemůžeme. Na druhou stranu však není nutné používat pouze klasický nábytek, jenž zabírá zbytečně mnoho místa. Mnohem efektivnější je investovat do vestavěných skříní, jež jsou v celé řadě ohledů daleko lepší. Na rozdíl od klasiky se totiž montují do stěn, kde buďto nezavází vůbec, případně jen málo. Obvykle jdou z nábytku vidět pouze dveře, jež jsou ve většině případů posuvné. Díky tomu je možné skříně umístit i do míst, kde je skutečně minimum prostoru a kde není možné ani relevantně otevřít dveře.

Ramínko na šaty

I když se vestavěné skříně nacházejí ze velké části, případně dokonce celé ve zdech, neznamená to, že je dobré rezignovat na jejich kvalitu. Tu mají na svědomí nejen výrobní procesy, ale zároveň také použitý materiál. Pokud má snad někdo v plánu vybrat si pro nábytek podřadné suroviny, měl by od této myšlenky co nejrychleji upustit. Takovýto nábytek totiž mívá jen zřídka kdy dostatečnou trvanlivost.