Kultura

Hrady a zámky


Víte, co je to naše kulturní dědictví? Třeba taková kultura, jako například nějaké hory a nebo zámky a hrady? Musím uznat, že mě také velice baví chodit právě na hrady a zámky a podle mého názoru kulturní dědictví je tady od toho, aby lidé také poznali, co to vlastně kultura je. Nemusí být kultura jenom to, že chodíte třeba do divadla každý týden anebo že chodíte do kina každý týden, nebo někam jinam, nebo třeba na nějaký festival anebo do nějaké výstavy do muzea a podobně. Já musím říct, že kultura mě baví spíše taková, kdy chodím na prohlídky hradů a zámků anebo dalších míst.

Za kulturou na hrad chodíme Äasto.

Dvakrát jsem také byla se podívat do bývalého koncentraÄního tábora. Musím uznat, že to bylo opravdu hodnÄ› silný zážitek. Bavilo mÄ› to, je to pÄ›kné, ale zase když se zamyslíte, co to bylo, tedy se v táboÅ™e dÄ›lo, bylo to opravdu hrozné a nemohla jsem potom asi týden nebo dva týdny spát. Stále jsem na to myslela, jak to muselo být hrozné. Jaké to muselo být utrpení?! Opravdu nechápu, jak ÄlovÄ›k takováto zvÄ›rstva vůbec mohl dÄ›lat. Ale abych se vrátila zpátky ke kultuÅ™e. I když teda koncentraÄní tábory také jsou pro mÄ› kultura a je to takové národní bohatství, protože ÄlovÄ›k se tam také toho dozví hodnÄ›.

Hrady a zámky mě baví.

Tak jsem si Å™ekla, že radÄ›ji budu brát kulturu takovou, aby mÄ› těšila. VÅ¡echno mÄ› těší okolo, baví mÄ› taky chodit na různé sportovní zápasy. Velice Äasto chodíme s partnerem právÄ› na tenisové zápasy, které hrají živÄ› a my právÄ› chodíme přímo tam. Nechceme se dívat jenom v televizi, ale chceme to vidÄ›t naživo fyzicky. Ale abych to Å™ekla, tak kultura je tady od toho, aby právÄ› ÄlovÄ›k se také bavil, protože když ÄlovÄ›k nebude chodit za kulturou a nebude ho bavit kultura, tak bude vlastnÄ› jenom v zamÄ›stnání anebo doma. A potom také z toho může psychicky onemocnÄ›t. Věřte mi, že psychická hygiena a hygiena zdraví je velice důležitá. Protože ÄlovÄ›k ale se stresem nebude v pohodÄ› a nebude se cítit osamÄ›lý.