Nakupování

Dovolená s miminkem

Maminky na mateřské dovolené tráví většinu času v domácnosti a mohou být za tu dlouhou dobu postižené ponorkovou nemocí. Chtělo by to zkrátka tu a tam „vypadnout“ ven, do přírody, změnit prostředí a pobývat s manželem třeba někde v horách, kde jsou krásné výhledy do krajiny, a nikoli pouze na protější balkony panelových městských domů.

batole s maminkou

Jestliže se odhodláte konečně vyjet z města, a vypravit se zrovna právě do hor, počítejte s tím, že i v létě tu bývají chladné dny, kdy zaprší, a teplota poklesne pod patnáct stupňů Celsia. Budete tu potřebovat nejen pro sebe vhodné oblečení na zahřátí, ale i pro vaše miminko.

Kojenecké bundy Kojenecké oblečení bývají součástí specializovaných obchodů pro malé děti a kromě nich tu nakoupíte kompletní výbavičku pro letní, podzimní i zimní období. Pamatujte na to, že bude zapotřebí mít s sebou i dostatek plen a další příslušenství, jako jídelní nádobí, láhve, termosku, výživu pro kojence a batolata, nosítka, vaničku na koupání, prací a čisticí prostředky a samozřejmě i dostatek hraček.

kojenecké oblečení

Kam s miminkem ven

Hory jsou ideální prostředí pro poklidnou dovolenou právě s velmi malými dětmi, protože tu v letním období, a samozřejmě i na jaře či na podzim, nebývá mnoho lidí, jak je tomu zejména v přímořských letoviscích. S dětmi můžete každý den chodit na krátké procházky v blízkosti chaty či penzionu, můžete popojet autem do vzdálenějších míst a pokochat se tu okolní krajinou, ale vždy tu budete mít prostředí zdravější, prosté smogu, hluku, automobilového provozu a stresu.

Doporučit bychom vám mohli zejména Jizerské hory, které nejsou tak velkým středem zájmu, jako Krkonoše nebo Šumava, a naleznete tu mnoho zajímavých panoramatických vyhlídek, rozhleden a zákoutí od Josefova Dolu přes Tanvald, Desnou, Kořenov a osadu Jizerka až po Smržovku, Bedřichov a Janov nad Nisou.