Nakupování

Do nečisté vody se nevyplatí vůbec lozit

Chodit na plovárnu se člověku často moc nechce, a sice kvůli velkému množství lidí. Na mnoha rybnících, potažmo přehradách je situace často ještě horší. Jak se ale zchladit, když je všude plno? Odpovědí je vlastní bazén. Samozřejmě ne každý má vhodný pozemek, případně finanční prostředky, nicméně v případě že ano, jedná se o bezpochyby velmi dobrou investici. A to nejen v letních měsících. Domácí bazén se dá s trochou snahy používat celoročně, jen je nezbytné ho pořádně zastřešit a zajistit si vyhřívání vody. Nicméně i kdy by se mělo jednat pouze sezónní záležitost, je bazén dobrou koupí. Vyplatí se rozhodně více než klimatizace či podobné řešení pro zvýšení komfortu v létě. Klimatizace jsou totiž docela žravé, což je při současných cenách energií velmi nepěkný vlastnost.

Bazén

Ovšem ani domácí vodní plocha se neobejde bez vhodného bazénového příslušenství. A řeč není o schůdkách či síťce na nečistoty, ale hlavně o dezinfekčních přípravcích do vody. Bez nich by člověk neměl bazén vůbec používat.

Užitečné prostředky

Bazénová chemie je skutečně naprosto zásadní. V tomto odvětví existuje celá řada přípravků, avšak favoritem číslo jedna je pro našince rozhodně chlór. Z části je to dáno tím, že je levný, z části je populární díky svým výborným dezinfekčním schopnostem. Mnozí mu však nedokáží odpustit nepříjemný zápach při vyšší koncentraci a občasné dráždění pokožky.

Četba u bazénu

Proto spíše preferují konkurenční preparáty, jakými jsou kupříkladu produkty s aktivním kyslíkem. Ty se sice prodávají většinou dráž, na druhou stranu nemají žádné negativní vlastnosti chlóru. Specialitou je pak mořská sůl. Ta sama o sobě ovšem příliš dobře nefunguje. Je potřeba ji spojit se solonizační jednotkou, což se může prodražit. Krom chemických látek je možné bodu v bazénu chránit ještě jedním způsobem, a sice plachtou. Tyto plachty jsou přesně navrženy na všechny druhy bazénů a brání nečistotám v dopadu na hladinu. Některé modely navíc umí vodu v bazénu zahřívat.