Nakupování

Co je nejlepší na hrob?

Kdo se někdy staral o hrob tak ví, že to není jednoduché. Pokud jsou a hrobě rostlé květiny, musí se pravidelně plít a zalévat, aby nezvadly, což je problém zejména v létě, kdy stačí pár dní a je po výsadbě. Řada lidí proto nechala svoje hroby zakrýt náhrobním kamenem, aby jim odpadla potřeba chodit hrob zalévat každý den. I tak ale lidé chtějí něco svým předkům donést a hrob nějak udržovat. K tomu se skvěle hodí umělé květiny. Ty najdou svoje uplatnění nejen na hřbitově, ale i u vás doma.

růžový věnec

Výhoda umělých květin je hlavně v tom, že se nemusí udržovat a vydrží dlouho krásné. V dnešní době je možné sehnat skutečně velmi hezké květiny, které lze jen velmi těžko rozeznat od živých. Koupit se dají nejen klasické tulipány, růže a narcisy, ale i chryzantémy, jeřabiny, chrpy a další neobvyklé druhy. Moderní umělé květiny jsou odolnější vůči dešti, sněhu a horku, takže vydrží déle krásné. Lidé je díky tomu často volí jako hřbitovní výzdobu a nebo používají umělé květiny na věnce Lepaso – a ty se dají dát kamkoliv.

umělá levandule

Práce s umělými květinami není složitá
Přemýšlíte že vyzkoušíte vyrobit umělý věnec s květinami? Není to tak složité jak by se mohlo zdát. Práce je to v podstatě stejná jako když vyrábíte živý věnec, s tím rozdílem, že tento vám vydrží podstatně déle. Hotový věnec skvěle poslouží jako sezonní dekorace kdekoliv ji budete chtít. Velmi oblíbené jsou takové věnce nejen na hrobech, ale i na brankách a dveřích, pokud se vám nechce každý měsíc vyrábět nový věnec a vyhazovat přírodní materiál, zvolte právě umělý věnec.

Z čeho ho vyrobit?
Jestli ještě nejste příliš zběhlí ve výrobě dekorací a především věnců, podívejte se třeba na sociální sítě, kde najdete spoustu návodů a postupů. Podle nich zvládnete vyrobit dekorace i vy. Je to jednoduché, jen je potřeba se toho nebát a půjde vám to samo.