Nakupování

Čím nahradit kávu?


Káva je nápoj, který mnoho z nás miluje. Káva nám totiž dokáže dodat energii, která nám nahradí i několik hodin spánku, které nám chybí z předešlé, probdělé noci. Mnoho z nás je zvyklých užívat si i několik šálků dobré kávy denně. Káva má na nás takové účinky díky vysokému obsahu kofeinu. Ovšem co když nám káva nechutná, nemůžeme ji pít ze zdravotních důvodů, ale stále potřebujeme něco, co nás ráno nakopne?

Černý čaj

Černý čaj je jeden z nejzákladnějších typů čaje. Má ze všech čajů nejvíce kofeinu, ovšem stále o trochu méně, než káva. Kvůli vysokému obsahu kofeinu ale slouží jako perfektní náhrada kávy. Černý čaj se pěstuje po celém světě a k dostání je mnoho různých druhů. Pokud jste dříve pili kávu s mlékem, černý čaj s mlékem vám jistě zachutná.

černý čaj

Zelený čaj

I zelený čaj obsahuje štědrou dávku kofeinu. Méně, než černý, ale stále dost na to, aby vás povzbudil. Zelený čaj není dobrý jen na dodání energie, ale je pro nás velmi zdravý. Má v sobě vysoký obsah antioxidantů, podporuje naši imunitu nebo také zrychluje lidský metabolismus.

Yerba Maté

Yerba Maté je čaj, který se vyrábí z listů stejnojmenné rostliny. Obsahuje více kofeinu než čaj zelený, ale o něco méně, než čaj černý. Je velmi zdravý a zvláštní je na něm jeho způsob popíjení, protože čajové listy se nechávají v šálku a tekutina se pije skrze speciální brčko.

kombucha

Kombucha

Kombucha je velký trendem poslední doby. Co to vlastně je? Jedná se o fermentovaný nápoj, pro který tvoří základ slazený černý nebo zelený čaj. Tím pádem v sobě obsahuje i kofein, Nápoj je perlivý, má velmi specifickou chuť, ale je nesmírně zdravý pro náš organismus.

Guarana

Guarana je keř, který roste v Amazonii. Plody guarany se zpracovávají nejčastěji do podoby tabletek, které mají stimulační účinky. Jedna tabletka totiž obsahuje až třikrát více kofeinu, než šálek kávy. Guarana vám tedy poskytne opravdu povzbuzení, které potřebujete, pokud máte za sebou jen pár hodin spánku.